!!! DOVOLENKA! V období 22.9. čerpáme dovolenku. Opäť sa Vám budeme venovať v pondelok 25.9. !!!
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-17hod)
Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 100,00 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Ako sa nestratiť v bludisku možností matracov

 

 Nabytokakuchyne.sk na FAVI.skCertifikáty spokojnosti | AQT

 

Ako sa nestratiť v bludisku možností matracov

Ak nespávate tak dobre ako kedysi a pri prebúdzaní čoraz častejšie pociťujete bolesť chrbtice, je čas na výmenu matraca. Skôr ako dizajnovým prevedeniam sa budete musieť povenovať výberu pre vás najvhodnejšieho typu a materiálu.

Všeobecne je známe že by ste svoj matrac mali vymeniť každých 7 rokov. Aj keď môže matrac na vonok pôsobiť zachovale, bez poškodenia, nemusí vám dávať počas spánku potrebnú podporu a to sa odrazí na vašom spánku a chrbtici. Zjavným javom ako je ovisnutá plocha uprostred je jasným znamením, že treba matrac vymeniť.

No poďme k samotným druhom matracov. Na trhu sú 3 základné druhu, a to pružinové, latexové a penové matrace.

Pružinové matrace sú zvyčajne ponúkané v dvoch druhoch a to klasické bonell a taštičkové. Pružinové matrace majú výbornú vzdušnosť, minimalizuje sa tak šírenie roztočov a zápachu. Takisto majú výbornú nosnosť a dlhú životnosť.

Latexové matrace sú vďaka svojim vlastnostiam vhodné špeciálne pre alergikov. Sú prirodzene pružné, takže tlak sa rovnomerne rozloží pozdĺž celého tela. Vyrábajú sa buď zo syntetického alebo prírodného materiálu, kaučuku.

Penové matrace sa vyznačujú ľahkou manipuláciou, avšak rýchlejším preležaním. Výhodou matracov z pamäťovej peny je, že sa vždy vrátia do pôvodného stavu.

 

 

Spánok v harmónii

Ak spávate v spoločnej posteli s vašim partnerom, rátajte s tým, že má pravdepodobne iné potreby na matrac ako vy. Riešením je oddelený matrac, ktorý je na jednej strane tvrdší a na druhej zas mäkší, tak si každý nájde to, čo je pre neho najlepšie.

 

 

Najlepšie pre chrbticu

Príliš tvrdé alebo naopak príliš mäkké matrace môžu mať za následok nepríjemné bolesti chrbta. Fakt, že ortopedické matrace sú väčšinou tvrdšie a pevné, nemusí znamenať, že výberom tvrdého matraca predídete bolestiam chrbta.

Pri kúpe matracu sa riaďte pravidlom: čím väčší počet pružín a čím lepšia náplň, tým lepší a pohodlnejší spánok.

 

 

 

                                         

  

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk