Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zostavte si vlastnú šatníkovú skriňuPonúkame Vám možnosť zostaviť si šatníkovú skriňu podľa vlastných predstáv.Túto možnosť ponúkajú... arr3Z odpadu poklad...najmilší projekt z recyklovaného nábytkuHneď ako som uvidel tento návod, moja myseľ zamierila k nepotrebnému stolíku v garáži. Na premenu... arr3Na toto si pri zariaďovaní kúpeľne dajte pozor!arr3Ako zariadiť spálňu podľa najnovších trendov Trendy prichádzajú a odchádzajú, a takisto sa menia aj trendy zariaďovania spálne. Už viac neslúži... arr3Ako zmodernizovať kúpeľňuMysleli ste už niekedy na prerábku kúpeľne? Kúpeľňa je jednoznačne nevyhnutná miestnosť každého... arr3VýhodyDenne máme skladom viac ako 6 000 prvkov. Databázu produktov skladom, aktualizovávame denne...

TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ


Ako sa nestratiť v bludisku možností matracov

Ak nespávate tak dobre ako kedysi a pri prebúdzaní čoraz častejšie pociťujete bolesť chrbtice, je čas na výmenu matraca. Skôr ako dizajnovým prevedeniam sa budete musieť povenovať výberu pre vás najvhodnejšieho typu a materiálu.

Všeobecne je známe že by ste svoj matrac mali vymeniť každých 7 rokov. Aj keď môže matrac na vonok pôsobiť zachovale, bez poškodenia, nemusí vám dávať počas spánku potrebnú podporu a to sa odrazí na vašom spánku a chrbtici. Zjavným javom ako je ovisnutá plocha uprostred je jasným znamením, že treba matrac vymeniť.

No poďme k samotným druhom matracov. Na trhu sú 3 základné druhu, a to pružinové, latexové a penové matrace.

Pružinové matrace sú zvyčajne ponúkané v dvoch druhoch a to klasické bonell a taštičkové. Pružinové matrace majú výbornú vzdušnosť, minimalizuje sa tak šírenie roztočov a zápachu. Takisto majú výbornú nosnosť a dlhú životnosť.

Latexové matrace sú vďaka svojim vlastnostiam vhodné špeciálne pre alergikov. Sú prirodzene pružné, takže tlak sa rovnomerne rozloží pozdĺž celého tela. Vyrábajú sa buď zo syntetického alebo prírodného materiálu, kaučuku.

Penové matrace sa vyznačujú ľahkou manipuláciou, avšak rýchlejším preležaním. Výhodou matracov z pamäťovej peny je, že sa vždy vrátia do pôvodného stavu.

 

 

Spánok v harmónii

Ak spávate v spoločnej posteli s vašim partnerom, rátajte s tým, že má pravdepodobne iné potreby na matrac ako vy. Riešením je oddelený matrac, ktorý je na jednej strane tvrdší a na druhej zas mäkší, tak si každý nájde to, čo je pre neho najlepšie.

 

 

Najlepšie pre chrbticu

Príliš tvrdé alebo naopak príliš mäkké matrace môžu mať za následok nepríjemné bolesti chrbta. Fakt, že ortopedické matrace sú väčšinou tvrdšie a pevné, nemusí znamenať, že výberom tvrdého matraca predídete bolestiam chrbta.

Pri kúpe matracu sa riaďte pravidlom: čím väčší počet pružín a čím lepšia náplň, tým lepší a pohodlnejší spánok.