Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

 

 

 

 

 

NOVINKY

arr3Zostavte si vlastnú šatníkovú skriňuPonúkame Vám možnosť zostaviť si šatníkovú skriňu podľa vlastných predstáv.Túto možnosť ponúkajú... arr3Z odpadu poklad...najmilší projekt z recyklovaného nábytkuHneď ako som uvidel tento návod, moja myseľ zamierila k nepotrebnému stolíku v garáži. Na premenu... arr3Na toto si pri zariaďovaní kúpeľne dajte pozor!arr3Ako zariadiť spálňu podľa najnovších trendov Trendy prichádzajú a odchádzajú, a takisto sa menia aj trendy zariaďovania spálne. Už viac neslúži... arr3Ako zmodernizovať kúpeľňuMysleli ste už niekedy na prerábku kúpeľne? Kúpeľňa je jednoznačne nevyhnutná miestnosť každého... arr3VýhodyDenne máme skladom viac ako 6 000 prvkov. Databázu produktov skladom, aktualizovávame denne...

TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ


Ako zariadiť detskú izbu

Ako zariadiť detskú izbu

 

 

Detská izba je miesto, kde deti vyrastajú, strávia tu množstvo času hraním a osobným rozvojom. Urobia tu svoje prvé kroky, vyslovia prvé slová. Hlavne tu sa budú Vaše ratolesti zdržiavať počas svojho psychického aj fyzického vývoja. Deti sa tu musia cítiť príjemne a bezpečne.

 

 

Keďže hovoríme o detskej izbe, nie o obývačke alebo spálni. Pri plánovaní detskej izby, je potrebné spojiť nielen funkčnosť a dizajn, ale hlavne bezpečnosť izby.

 

Deti rastú veľmi rýchlo, a s ich vekom sa menia aj ich záujmy a potreby. Spolu s nimi sa bude meniť aj ich detská izba, ktorá bude najskôr slúžiť len na spanie a hranie, neskôr aj na prípravu do školy a trávenie prázdninového voľného času. Časom bude potrebné niektoré kusy nábytku vymeniť, odložiť alebo dokúpiť.

 

Dôležité je dôkladné plánovanie

 

V prvom rade, je dôležité vybrať izbu, ktorá by mohla slúžiť ako detská izba. Tá by nemala byť vedľa izby, v ktorej sa bude často odohrávať hluk, to by mohlo deti, najmä tie najmenšie rušiť pri spánku. Ak si predsa len vyberiete ako detskú izbu, izbu vedľa hlučnej, postieľka respektíve posteľ by nemala byť vedľa steny oddeľujúcej tieto dve izby.

 

Skôr než si vyberiete nábytok, nakreslite si pôdorys izby, ktorý Vám pomôže presne určiť, čo sa do izby zmestí a ako samotný nábytok umiestnite. Ten umiestňujte od najväčšieho po najmenší. Tak sa Vám podarí rozmiestniť ho čo najefektívnejšie a ušetriť tak priestor, ktorý bude deti potrebovať na hranie.  

 

 

Ak zvažujete spoločnú detskú izbu pre dve alebo viac detí, určite budú namieste poschodové postele. Ušetríte tým množstvo priestoru napríklad pre skrine na oblečenie alebo police na hračky. Ďalšou možnosťou ako ušetriť priestor sú sklápacie postele, ktoré zaberajú priestor len v noci. Pre batoľatá  bude nevyhnutná detská postieľka, ktorá by mala byť hlavne bezpečná.

 

K postieľke napokon nezabudnite umiestniť pohodlné kreslo, ktoré sa Vám počas dlhých prebdených nocí pri dieťati určite zíde.

 

Načo nezabudnúť

 

Čítanie kníh je pre deti veľmi dôležité. Pomáha im s jazykom a trénujú si tak slovnú zásobu. Ešte prv než sa deťom začnú knihy hromadiť, zaobstarajte im menšiu knihovníčku.

Pocit bezpečia v deťoch vyvolá nočné svetlo. Nemusí to byť však klasická nudná lampa. Deti majú radi hravé veci, tou môže byť napríklad lampa premietajúca na strope hviezdičky.

A napokon dekorácie. Aj keď je to detská izba, a deti sa budú zaujímať hlavne o svoje hračky, kvetom na okne alebo peknými závesmi nič nepokazíte.